Stowarzyszenie dla Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju

Super zabawa z gośćmi z Teen Challenge Szczecin i wolontariuszkami z ZSP Nr 1 w Chojnie

Tradycyjnie już od wielu lat z należytą celebrą obchodzimy święto wszystkich dzieci. Tym razem jednak główna impreza odbyła się nie 1 czerwca, a dzień prędzej, związane to było z wizytą wspaniałych gości. Poniżej prezentujemy szczegóły zabawy.

Niezwykłą rolę odegrała tutaj nasza była wychowanka Andżelika. Obecnie studentka poznańskiego uniwersytetu, nasza była podopieczna zaprosiła do udziału w imprezie swych przyjaciół z różnych części Polski, głównie Szczecina, Gryfina i Poznania.

Ważną rolę w zabawie odegrały też dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Chojny. Uczennice zrzeszone w kole wolontariackim już po raz kolejny odwiedziły nasze pociechy. Wraz z dziewczynami udział wzięła ich opiekunka pani Katarzyna Mickiewicz – Bindas.

Liczna grupa wolontariuszy zjawiła się po południu w naszej placówce. Nasze Stowarzyszenie, jak i placówkę reprezentowali p. Jola, oraz dwa panowie Piotrowie, jak zwykle organizujący tego typu imprezy.

Goście zaprezentowali się przybyłym i rozpoczęli przygotowania do swej akcji, w której jak się okazało nie brakowało niespodzianek.

Dla przełamania lodów prowadzący zachęcili do wspólnego odśpiewania piosenek, a potem odegrali krótkie przedstawienie.

Wielkie poruszenie wywołało też pojawienie się dwójki sympatycznych klaunów, którzy szybko zorganizowali integracyjne zabawy dla obecnych

W kolejnej części programu dzieciaki zostały podzielone na dwie grupy. Starsi udali się na stołówkę, natomiast młodsi zostali na placu przed budynkiem.

Maluchy miały nie lada zabawę, która moderowały dwa klauny oraz wolontariuszki z Chojny.

Zaczęło się od zabawy na boisku. Dzieciaki miały okazję zaznajomić cię ze sobą i wykonywały zabawne zadania.

Nie mogło obyć się bez przeciągania liny. I tutaj zabawa była na całego

Doszło do tego jeszcze kilka innych gier umiejętnie prowadzonych przez moderatorów.

W tym czasie starszyzna zapoznała się z gośćmi, którzy prezentowali swe spostrzeżenia dotyczące różnych zagrożeń z jakimi spotykają się młodzi ludzie. Wzbogacone prezentacjami multimedialnymi zajęcia wywołały duże zainteresowanie wśród obecnych. Zwłaszcza doświadczenia przekazywane przez gości sprawiły, że ich opowieści podawane na własnych przykładach o problemach z jakimi się w życiu spotkali były cenną lekcją dla naszej młodzieży.

Podsumowaniem zajęć było ognisko z pieczonymi kiełbaskami i specjalnie na ta okazję przygotowanym ciastem.

Odbył się tez mecz piłkarski w którym grały i dzieci i dorośli. Zabawa była na całego.

Dla chętnych klauni mieli jeszcze jedna niespodziankę, a więc było malowanie buziek i wykonywanie różnych figurek z baloników.

Niestety w końcu przyszedł czas pożegnania. Wielkie podziękowania dla wszystkich gości, zarówno ze szkoły w Chojnie jak i skupionych w Teen Challenge Szczecin i innych osób z nimi związanych.