Stowarzyszenie dla Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju

Przedświąteczny czas

Tuż przed tym, jak większość z nas siada do wigilijnego stołu, a duża część dzieciaków rozjeżdża sie do bliskich, mamy okazję gościć wielu wspaniałych ludzi, od dawna wspierających nasz dom. Piękną choinkę dostarczają nam państwo Bielowie, upominki przywożą kibice szczecińskiej Pogoni z Chojny, odwiedzają nas delegacje szkół i nasi przyjaciele z AH Życie ze Szczecina.

Strojenie choinki to magiczny czas w każdym domu. Nie inaczej jest też i u nas, a jedna z piękniejszych choinek jest rokrocznie w rodzince 1.  Jest to zasługa państwa Dominiki i Grzegorza Bielów, którzy przywożą nam wspaniałe drzewko.

Najpierw drzewko jest osadzane w specjalnie na to przygotowanym miejscu. Mała uczelnia musi pomieścić naszego gościa, który zostaje z nami przez kilka tygodni.

Oczywiście potem następuje najprzyjemniejsza część, a więc przyozdabianie drzewka. W tej czynności biorą udział wszystkie nasze pociechy i to nie tylko z jednej grupy.

Jest to też okazji do figli i żartów, które jeszcze bardziej budują pozytywną atmosferę tego przedświątecznego okresu.

Nie może zabraknąć pamiątkowych fotek, przy imponująco przyozdobionym drzewku.

Dzieciaki nie zapominają o podziękowaniach dla darczyńców, są i własnoręcznie przygotowane obrazki, jak i okolicznościowe wierszyki.

Cieszymy się, też że coraz więcej społeczności szkolnych pamięta o nas. Placówki z Trzcińska, Gryfina, czy Mieszkowic rokrocznie przywożą nam upominki, które są oczywiście sprawiedliwie dzielone pomiędzy wszystkie trzy grupy rodzynkowe. Dba o to za każdym razem delegacja złożona z przedstawicieli każdej rodzinki.

Równie stałymi gośćmi są przedstawiciele kibicowskiej braci z Chojny. Chłopaki nie dość, że przez cały rok wspierają nas w różny sposób to jeszcze przywożą przed świętami podarunki dla dzieciaków.

No i słów kilka o naszych stałych gościach z AH Życie. Pan Radek i spółka są wirnik swym obietnicom i co parę tygodni odwiedzają nas, przywożąc dobre słowa i pomoc w działaniach profilaktycznych.

To okazja do spędzenia czasu we własnym gronie, zabaw, ale i rozmów na poważne tematy, które nurtują zwłaszcza naszą starszyznę.

Każde odwiedziny to zawsze nowe wyzwanie, zarówno dla gości ze Szczecina, jak i dla nas. Ważne, że przyjaźń trwa i ma się jak najlepiej!