Stowarzyszenie dla Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju

Kierunek Moryń

Kolejna przygoda na rowerach

Kolejny rok stowarzyszenie Twinning zaprasza mieszkańców gminy Trzcińsko–Zdrój na organizowane rajdy rowerowe. My jesteśmy stałymi uczestnikami tych wypraw. Tym razem ścieżki zaprowadziły nas do malowniczego Morynia, gdzie czekały interesujące niespodzianki. A dystans prawie 70 km był naszym tegorocznym rekordem.

Niezbyt ciekawa pogoda , nie odstraszyła rowerzystów i blisko 30 osobowa grupa wyruszyła przed południem sprzed budynku DPS. Trasa wiodła wśród lasów, większości drogami polnymi i szutrowymi, aż do Brwic. Stamtąd kawalkada już asfaltem wyruszyła w kierunku Witnicy. Obyło się bez większych usterek i o planowej godzinie osiągnięto najpierw Gądno, a potem Moryń. Tam nad przepięknym jeziorem w siedzibie koła wędkarskiego była baza rajdu.

Stamtąd rowerzyści spacerkiem udali się na rynek, gdzie dołączyła polsko – holenderska grupa pozostałych osób z Twinningu. Tutaj też powitał gości burmistrz Morynia pan Zbigniew Piątek. Zarządca miasta zaprosił zebranych do siedziby geoparku, gdzie przybysze mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat dziejów okolicy w której się znajdują. Po obejrzeniu prezentacji i filmu wycieczkowicze udali się na przepyszne, znane w całym województwie lody. Kolejnym punktem programu była plaża z pomostem i aleja gwiazd plejstocenu. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotek z wypchanymi, prehistorycznymi zwierzakami. Cała impreza kończyła się nad jeziorkiem gdzie zajadano kiełbaski i bigosik. W godzinach wieczornych powrócono do Trzcińska. Tak oto kolejny rajd rowerowy można uznać za udany.

Cały projekt jest współfinansowany z funduszy gminy Trzcińsko – Zdrój w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie wycieczki.