Stowarzyszenie dla Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju

Biegowe rozpoczęcie ferii w Moryniu

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy od udziału w biegu organizowanym w Moryniu z okazji kolejnego finału WOŚP. Dzięki inicjatywie pań ze Stowarzyszenia Fani Formy nasze dzieci bezpiecznie dotarły na miejsce zbiórki i blisko dziesiątka z nich przebiegła dystans ponad 5 km.

Biorąc pod uwagę przenikliwe zimno, paskudnie wiejący wiatr wynik całkiem niezły. Na szczególne brawa zasługuje Weronika, która cały dystans przebiegła bez odpoczynku i uplasowała się w czołówce, choć oczywiście w tym wypadku nie o miejsca chodziło.

Po zmaganiach biegowych był czas na pogaduchy przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Wiatr płatał takie figle, że dym z ogniska co chwilę zmieniał kierunek i wszyscy bez mała czuliśmy się jak uwędzeni. Po pożegnaniu z organizatorami biegu był jeszcze czas na zwiedzenie kilku atrakcji przepięknego Morynia. Byliśmy na plaży, na ścieżce edukacyjnej ze zwierzakami. W ten sposób przypomnieliśmy sobie naszą wiosenną rowerową wyprawę w to samo miejsce. Oczywiście, już wiemy, że i w tym roku na rowerkach odwiedzimy malownicze miasteczko.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu. Zachęcamy też do odwiedzania profilu facebook Fani Formy, to kolejna organizacja, która mocno zaangażowała się w pomoc naszym podopiecznym.