Stowarzyszenie dla Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju

Półmaraton i bieg Pirata

Nasza niezrównana pani Kasia Otoka, po raz kolejny zorganizowała dzieciakom wspaniałe atrakcje. Pod koniec wakacji, obecne w placówce dzieci mogły wziąć udział w dużej imprezie biegowej w Szczecinie. Dzieci udały się tam wraz z paniami ze stowarzyszenia Fani Formy, oraz swymi wychowawcami.

Po zakwaterowaniu można było ruszyć w kierunku Jasnych Błoni, gdzie odbywały się biegi dla dzieci do 12 lat. Na początek posililiśmy się goframi i gdy już powolutku szykowaliśmy się do biegów rozpoczęła się ulewa. Padał bardzo intensywnie, ale nie przeszkodziło to nam odbyć trening w ramach projektu Fundacji Lotto.

Po zajęciach kibicowaliśmy naszym młodszym Łobuziakom. Świetnie wypadła Raisa, która uplasowała się na podium. Bardzo dobrze poszło też Darii, Samirze i Oktawii, które także były w czołówce.

Po emocjach biegowych udaliśmy się na mecz Pogoni Szczecin. Dzieciaki były zachwycone atmosferą panującą na stadionie. Mimo naszego dopingu Portowcy przegrali, ale co tam i tak Pogoń najlepsza jest! Dziękujemy panu Mariuszowi i innym kibicom za organizację wejścia na mecz.

Po wypoczynku w niedzielny ranek przybyliśmy ponownie na Jasne Błonia. Pełne już one były biegaczy szykujących się do biegu w pól maratonie i biegu na 10 km. My kibicowaliśmy pani Kasi, pani Renacie i pani Monice oraz panu Karolowi, który biegł ten dłuższy dystans. Dzieciaki razem z nimi wbiegały na metę robiąc przy tym mnóstwo pozytywnego zamieszania.

Po emocjach sportowych był jeszcze czas na pizzę i podsumowane tego intensywnego weekendu.